فلوت سحرآمیز

 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ٤:٠۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۳٠
 

بدبخت شدم .....به خدا....تا اين کنسرت آقای شجريان برگزار بشه و بره من احتمالا از زور خستگی و اعصاب خودی ۲۰ کيلويی وزن کم کردم....من نمی دونم چرا همه اين روزا منو شکل شجريان می بينن؟؟؟؟؟آدمايی که حتی سه جهار سال يه زنگ خشک و خالی هم به من نزده بودن...حالا......................................................................................ديگه قاطی کردم.......................اين آقای شجريان ...۲۰ سال کنسرت نداد نداد ...صاف گذاشت توو دولت آقای احمدی نژاد و وزارت صفار هرندی کنسرت برگزار کنه..................

توی اين بازار افتضاح کنسرت های موسيقی و لغو شدن پشت سر هم کنسرت ها....آقای شجريان می ياد و کنسرت می ده و دهن همه بسته می شه ....ديگه هيچکس نمی تونه حرف بزنه که کنسرت ها چرا لغو می شه چونکه هميشه آقايون يه جواب خواهند داشت: « ببينيد ....کی گفته موسيقی تعطيله؟؟؟ از شجريان که بزرگ تر نداريم؟؟؟؟ ببينيد اومد کنسرت بده؟؟؟پس ما خيلی گليم و بلبليم...........»


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢۳
 

جشنواره موسیقی نواحی با تاخیر برگزار می شود

جشنواره موسیقی نواحی، امسال برگزار نمی شود و در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.هفتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که هر ساله طبق روالی مشخص در دی ماه در شهر کرمان برگزار می شد، امسال به اردیبهشت ماه سال آینده موکول شده است.
قرار است تا پس از برگزاری ششمین جشنواره موسیقی جوان در اردیبهشت ماه 85، هفتمین جشنواره موسیقی نواحی برگزار شود.

با توجه به مصادف شدن تاریخ همیشگی جشنواره موسیقی فجر با ایام محرم و صفر و زودتر برگزار شدن این جشنواره، تاریخ برگزاری دو جشنواره موسیقی نواحی و موسیقی جوان تحت الشعاع قرار گرفته است.

کنسرت پارسيان لغو شد

كنسرت گروه پارسيان به رهبري" مازيار ظهير الديني" كه قرار بود در روزهاي 29 و 30 آبان ماه در تالار شهيد آويني در دانشگاه تهران برگزار شود لغو شد.

در پي لغو كنسرتهاي متعدد به دلايل مختلف در دو ماه اخير كنسرت گروه زهي" پارسيان به رهبري" مازيار ظهير الديني" نيز لغو شد.
"ظهير الديني" با اظهار تاسف از اين روند علت لغو اين كنسرت را تعميرات تالار شهيد آويني ذكر كرد و اميدوار شد كه طلسم اين لغو كنسرت ها به زودي شكسته شود.

سمفونی نهم بتهوون دوباره اجرا می شود

تمرينهاي اركستر و گروه كر  از روز دوشنبه براي اجراي اين اثر اغاز خواهد شد و قرار است طي روزهاي 5 شنبه و جمعه 26 و 27 آبانماه مجددا  اركستر در تالار وحدت به روي صحنه برود .

زمان اين اجرا به صورتي اتفاقي پيش امده است و علي رهبري به همين دليل ديشب وارد تهران شده است . خوانندگان سلو همان خوانندگان قبلي اين اجرا خواهند بود .

بنابر بر گزارشهاي موثق به سايت هنر و موسيقي قرار است در يكي دو ماه اينده امتحاني از گروه كر و نوازندگان به عمل بيايد و قرار است بعد از اين امتحان سطح نوازندگي با حقوق اعضاي اركستر متناسب گردد و هيچ كس از اركستر اخراج نخواهد شد و تنها حقوقهاي اعضاي اركستر با توانايي هايشان تناسب خواهد داشت .

علي رهبري نيز پس از امدن به تهران در مصاحبه اي گفته است :اين كنسرت خيلي مهم است، چون اولين اجراي اركستر سمفونيك در حكومت جديد و وزير جديد است كه اميدوارم اثر خوب و هنري را به همراه داشته باشد. من معتقدم برگزاري كنسرت با وزير جديد و روي كار آمدن حكومت تازه بهتر و مهم‌تر است چرا كه باعث مي‌شود به وضع آينده اركستر رسيدگي شود.
 اين اجراهاي راس ساعت ۲۱ روزهاي ياد شده صورت خواهد پذيرفت .


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ۱:٥٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۸/۱٩
 

گزارشی از کنسرت اخير شجريان را با يک کليک روی اين لينک حتما بخونيد.

*

چه کسی به داد فيلم رديف های موسيقی می رسد؟

كمتر از سه ماه به زمان تحويل پرونده ثبت رديف هاي موسيقي مانده است اما هنوز ساخت فيلم مستند اين پرونده در انتظار بودجه مورد نظر به سر مي برد.
در آخرين جلسه خانه موسيقي كه با حضور احمد ضابطي جهرمي در روز يكشنبه پانزدهم آبان ماه برگزار شد، بحث تامين بودجه فيلم مستند پرونده رديف به جايي نرسيد. خانه مو سيقي كه خودش پيشنهاد ارايه اين پرونده را براي ثبت در فهرست ميراث شفاهي داده بود، اما از سوي هيچ كدام از نهاد ها و ارگان هاي هنري و فرهنگي كشور مورد حمايت مالي قرار نگرفته است.
احمد ضابطي جهرمي در اين باره گفت: «از لحظه اي كه خبر پيگيري هاي خانه موسيقي براي جذب بودجه در رسانه ها اعلام شده است، همه اين موضوع را حل شده فرض كرده اند در حالي كه هنوز اين بودجه تامين نشده است. مركز موسيقي و چند نهاد ديگر كه قرار بوده بودجه فيلم را تامين كنند، پول ندارند و براي اين كار اعلام آمادگي نكرده اند.»
جهرمي ادامه داد: «من اميدوار بودم كه ارگان هايي مثل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و يا مراكز ديگر فرهنگي واكنشي نسبت به اين مشكل نشان بدهند. اما متاسفانه هيچ اتفاقي نيفتاده است و ما داريم زمان را از دست مي دهيم. خانه موسيقي جلسات مختلفي برگزار كرده است اما هنوز هيچ نتيجه اي نگرفته.»
او با اشاره به اينكه تلاش براي ثبت رديف هاي موسيقي وظيفه همه كساني است كه دغدغه فرهنگ ايران را دارند گفت: «هر كس به هر نحوي مي تواند در آماده شدن اين پرونده كمك كند. اين فرهنگ شفاهي بايد به يك ميراث بشري تبديل شود و اين كار وظيفه ما ايرانيان است.»


دوسالانه آهنگسازی برگزار می شود

گروه موسيقي تهران، دانشگاه تهران و مركز پژوهش موسيقي معاصر برگزار كنندگان اي دوسالانه هستند.دومين دوسالانه آهنگسازي زمستان امسال برگزار مي شود.
گروه موسيقي تهران، دانشگاه تهران و مركز پژوهش موسيقي معاصر دومين دوسالانه آهنگسازي موسيقي را در تالار شهيد آويني دانشكده هنر هاي زيبا برگزار مي كند.
اين دو سالانه به سرپرستي عليرضا مشايخي برگزار و قرار است بخش هاي جديدي نيز به آن اضافه شود. در دوره گذشته اين دو سالانه نوزده نوازنده از دانشجويان موسيقي شركت كرده بودند و پيش بيني مي شود اين تعداد امسال بيشتر باشد.
عليرضا مشايخي علاوه بر برگزاري دوسالانه آهنگسازان تا پايان امسال كنسرت هاي «ديروز و امروز» را به همراهي اركستر موسيقي نو در تالار وحدت رهبري مي كند. مشايخي در مجموعه كنسرت هاي ديروز و امروز، قطعاتي از آهنگسازان صاحب سبك و نام آشناي گذشته را در كنار آهنگسازان معاصر اجرا مي كند.
در طول همين هفته دو اثر «كوارتت متا ايكس» و «ويولنسل تنال آتنال» مشايخي در نيويورك و اوهايو برگزار مي شود.

لازم به ذكر است در دوره قبل اين جشنواره اقايان امير مهيار تفرشي پور و عليرضا فرهنگ مشتركا مقام اول را بدست اوردند.

ارکستر زهی "پارسیان" به سرپرستی مازیار ظهیرالدینی، 29 و30 آبان ماه و یکم آذر ماه در تالار شهید آوینی دانشگاه تهران کنسرت می دهد.

 مازیار ظهیرالدینی ، آهنگساز و سرپرست ارکستر زهی پارسیان  با اعلام این خبر گفت: این ارکستر اواخر همین ماه به مدت سه روز -29 و 30 آبان و یکم آذر ماه - در دو بخش جداگانه در تالار آوینی دانشگاه تهران کنسرت می دهد. ظهیرالدینی در ادامه خاطر نشان کرد: کنسرت سه روزه دانشگاه تهران در دو بخش اجرا می شود؛ بخش نخست به اجرای قطعات کلاسیک از باخ و دیگر آهنگسازان مطرح توسط گروه اختصاص می یابد. همچنین در بخش دیگر دکتر آذین موحد به عنوان سولیست فلوت قطعاتی را می نوازد. تکرار همین کنسرت اواخر آذر ماه یعنی 23 و 24 آذر ماه در سالن رودکی نیز اجرا خواهد شد. آیدین احمدی نژاد، نیما زاهدی، محمد رضا کریمی، پورنگ پورشیرازی، میثم مروستی، علی جعفری، سهراب برهمندی، نگار نوراد از نوازندگانی هستند که با ارکستر زهی پارسیان همکاری می کنند.

کمک فرانسوی ها به احیای موسیقی جاز در نیو اورلان

فرانسوي ها به نفع موزیسین های جاز در نیواورلان که از طوفان کاترینا آسیب دیده اند در پاریس كنسرت برگزار ميكنند . نام اين كنسرت Ensandostan ميباشد . همچنین موزیسین های محله(mahale) اسپانسر این برنامه شدند . این یکی از ده ها برنامه فرهنگی میباشد که فرانسوی ها برای کمک برنامه ریزی کرده اند . وزیر فرهنگ فرانسه و مدیر موزه لوور این موضوع را روز جمعه اعلام کردند . 

اولین کنسرت روز دوشنبه در پاریس با خوانندگی فرانسیس کابرل و لوسیانا استار اجرا میشود . انتظار میرود مبلغ 130000 دلار معادل 73000 یورو از فروش بلیط ها بدست آید . کنسرت ها ی بعدی در ماه دسامبر اجرا میشود .

لازم به ذكر است منطقه نيواورلان يكي از منطقه هاي اسيب ديده در طوفان چندي قبل در  ايالات متخده ميباشد  ويكي از  مراكز  مهم موسيقي جز در آمريكا و جهان  محسوب ميشود .


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ۳:۱٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٩
 

بر طبق اين طرح برنامه چهارساله اي براي ساماندهي به وضعيت موسيقي تدوين مي شود.طرح چهار ساله ساماندهي موسيقي توسط شوراي عالي سياست گذاري مركز موسيقي ارشاد تصويب مي شود.
داريوش پيرنياكان سخنگوي شوراي عالي سياست گذاري مركز موسيقي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: «براي ارتقاي كيفي و كمي موسيقي در سطح كلان لازم است كه برنامه هاي بلند مدتي براي آن تعيين كرد تا با انجام و پيگيري آنها به وضعيت مطلوب تري برسيم.»
او ادامه داد: «اين شورا تا به حال به وضعيت اركستر سمفونيك و حقوق نوازندگان آن و امور ديگري مثل برگزاري جشنواره هاي فجر و نواحي رسيدگي كرده اما بايد موضوعاتي طرح و دنبال شود كه موسيقي را در مسير صحيح قرار دهد.»
پيرنياكان با اشاره به اينكه برنامه چهار ساله موسيقي به زودي ارايه مي شود گفت: «اين طرح در شوراي عالي سياست گذاري تصويب شده و به زودي جزئيات آن مشخص مي شود. مركز موسيقي در چهار سال آينده بر اساس آنچه در اين شورا تصويب مي شود عمل مي كند تا به نقطه مطلوب برسد.»
اين شورا متشكل از دوازده عضو است كه از ميان هنرمندان و نمايندگان خانه موسيقي و مركز موسيقي انتخاب شده اند .

برنامه طنزی با عنوان او و ماhim and us که توسط التون جان، خواننده ،‌ترانه سرا و آهنگساز بریتانیایی تهیه و کارگردانی شده بود، به عنوان بهترین برنامه طنز نیویورک برگزیده شد.

به گزارش هالیوود ریپورتر این برنامه داستان زندگی التون جان را که چگونه تبدیل به یکی از خوانندگان طراز اول اروپا و جهان شده و همچنین اطرافیانی که باعث موفقیت‌ وی شده‌اند را روایت می‌کند.
التون جان هدف از ساخت چنین برنامه‌ای را این طور بیان کرده است: هرکدام از طرفدران من علاقه فراوانی به این موضوع دارند که من چگونه توانستم به این موفقیت برسم. به نظر من نگاه طنز بهترین نگاهی بود که توانست این برنامه را به موفقیت برساند.
وی در آخرین آلبومش نیز ترانه‌ای را با همین نام خوانده است که یکی از پرطرفدارترین ترانه‌ها به شمار می‌رود.

ارکستر سمفونیک ژاپن در بزرگداشت چکناواریان می‌نوازد

بزرگداشت لوریس چکناواریان، آهنگساز و رهبر ارکستر، در ژاپن برگزار خواهد شد ‌ارکستر سمفونیک ژاپن در سال آینده به مناسبت بزرگداشت چکناواریان به اجرای آثاری از وی خواهد پرداخت که رهبری آن را نیز خود برعهده خواهد داشت.
این برنامه از شهریور تا خرداد ماه سال آتی برگزار خواهد شد و هم اکنون ارکستر سمفونیک ژاپن مشغول تمرین‌ نت‌های آثار این آهنگساز بزرگ است.
قرار است در این برنامه تعدادی از کارهای ارکستر چکناواریان اجرا شود .

هویت موسیقیدان اسکاتلندی و دوست نزدیک آهنگساز بزرگ " مندلسون" پس از 200 سال شناسایی شد " جان تامسون "، آهنگساز اسکاتلندی که سالیانی است آثار او بدون اینکه نامی از او به میان بیاید، نواخته می شد، بالاخره صاحب هویت شد.

جمعی از آهنگسازان و نوازندگان موسیقی کلاسیک اسکاتلند به مناسبت این اتفاق تصمیم گرفته اند تا فستیوالی را به بهانه بزرگداشت وی برگزار کنند. این فستیوال که در سالروز تولد وی برگزار خواهد شد، تنها به اجرای آثار موسیقی کلاسیک و به خصوص آثاری از ساخته های وی اختصاص دارد.

تامسون در 28اکتبر سال 1805 به دنیا آمد و در طول عمر کوتاهش که در 35 سالگی تمام شد، اپراهای زیادی را نوشت که تا کنون همچنان ماندگار مانده اند.این آهنگساز در دوران جوانی اش با "مندلسون"، آهنگسازهمدوره خویش، دیدار کرد که تاثیری شگرف را روی او گذاشت.

از مهم ترین آثار او، می توان به اورتور "هرمان" اشاره کرد. این آهنگساز همچنین در زمینه ساخت قطعات موسیقی ملی اسکاتلند بسیار فعالیت کرده بود و قطعات زیادی از وی همچنان اجرا می شود تا آنجایی که یکی از قطعات ساخته او به عنوان قطعه محبوب ملکه ویکتوریا شناخته می شود


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()
 
 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ۱٢:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٧
 

جشنواره جوان.............

جشنواره جوان با يك سال تاخير قرار است امسال مجددا برگزار شود اما اين جشنواره امسال چگونه برگزار خواهد شد ؟

سئوال بسياري در ذهن دوستداران موسيقي درباره اين جشنواره وجود دارد : سال گذشته جشنواره به دلايل نا معلومي برگزار نشد و دوسال قبل جشنواره به صورت گروه نوازي انتقادهاي بسياري را بر انگيخت . اما امسال گفته ميشود تا چند هفته اينده فراخوان جشنواره از طريق روزنامه ها اعلام ميشود و در ان بخش گيتار فلامنكو نيز به صورت تكنوازي و گروه نوزاري وجود خواهند داشت و قرار است چون سالهاي پيشين در موقع مقرر اثار به همراه فرم پر شده به دفتر جشنواره ارسال يا تحويل داده شود . هنوز به صورت قطعي سبكها مشخص نشده است اما عدم حضور سبك پاپ در اين جشنواره محرز شده است اما هنوز به صورت قطعي سبكهاي ديگر اعلام نشده است .شنيده ها حاكي است تالار رودكي ميزبان جشنواره خواهد بود و جشنوراه آذر ماه امسال برگزار ميشود.

سازمان شِر لوح یادبودی به داریوش اقبالی خواننده ایرانی به پاس خدماتش در راه بهبود معتادان، طی مراسمی اهدا کرد.

این سازمان که یکی از بزرگترین سازمانهای غیرانتفاعی و بشردوستانه آمریکا در لس آنجلس است، هر سال به هزاران تن از افرادی که با مشکلات اعتیاد و مسائل روانی و اجتماعی جنبی آن روبرو هستند، کمک می‌کند تا با بهبودی از راه گروه درمانی و حمایتهای معنوی به جریان زندگی عادی خود بازگردند. بنا به گزارش منابع اينترنتي مراسم با معرفی داریوش به حاضران از طریق یک کولاژ ویدئویی از فعالیتهای هنری وی آغاز شد. داریوش در سخنرانی قبول این جایزه به زبان فارسی به مشکلات اعتیاد در ایران و مشکلات هزاران پناهنده ایرانی، بیماری ایدز و اعتیاد را واقعیتهای جهان امروز خواند. داریوش اقبالی در مصاحبه اي می‌گوید تمامی تلاش وی و دوستانش این است که چهره آسیبهایی را که به سرزمین ایران می‌خورد و سعی در پنهان کردنش دارند، علنی کنند ...

کنسرت شجريان خيريه نيست...

شركت دل آواز به نقل از محمدرضا شجريان خبر كنسرت او براى جمع آورى كمك هاى مردمى به منظور تكميل پروژه باغ هنر بم را تكذيب كرده است .

قبلاخبری درخصوص  اجراى كيهان كلهر و حسين عليزاده به همراه شجريان در تهران از سوی چند خبرگزاری و نشریه منتشر شده بود.
براساس خبرهای تکذیب نشده كيهان كلهر و حسين عليزاده از هشتم آذرماه به مدت شش شب در تهران به اجراى موسيقى مى پردازند كه البته هنوز محل برگزارى و جزئيات اين كنسرت به طور دقيق مشخص نشده است.اين دو هنرمند پيش از برگزارى اين كنسرت در تهران آبان ماه امسال چند برنامه نيز در شهر هاى مختلف اروپا برگزار مى كنند.عليزاده و كلهر از دو سال پيش كه به همراه محمدرضا شجريان براى هم دردى با مردم بم كنسرت برگزار كردند، تا به امروز برنامه مشتركى در ايران نداشته اند.
 
خواهر مايکل بچه دار نشده

ستاره پاپ موسيقي جهان جانت جكسون خبر داشتن يك دختر نوجوان را بعد از وارد كردن اتهامهايي كه از طرف برادر شوهر سابقش مطرح شده بود تكذيب كرد


او گفت : تمام اظهارتي كه در باره داشتن بچه به من نسبت ميدهند كذب محض و دروغ است وي اين مطلب را در مصاحبه اي كه با يك برنامه ي تلويزيوني در هاليوود داشت عنوان كرد . برادر شوهر قبلي وي قبلا در مصاحبه اي عنوان كرده بود كه جانت جكسون داراي يك دختر 18 ساله است . جانت جكسون كه اكنون 39 ساله دارد با همسر سابقش كه يك خواننده R&B بود به مدت سه ماه زندگي مشترك داشتند در حاليكه جانت جكسون دران هنگام 18 ساله بود .

الويس پريسلی توی قبر هم پولدارتر می شود!!!

در آخرین آماری که همه ساله از لیست دارایی های هنرمندان فقید تهیه می‌شود، الویس پریسلی به عنوان پول سازترین هنرمند معرفی شد الویس پریسلی، خواننده مشهور جهان و معروف به پادشاه راک در طول یک سال دارایی‌هایش در حدود 45 میلیون دلار افزایش یافته است.
الویس پریسلی در سال 1977 از دنیا رفت و از آن زمان به بعد تا به امروز DVDها و فیلم‌های بسیاری از او به فروش می‌رسد که باعث شده دارایی‌اش افزایش فراوانی داشته باشد.
رتبه بعدی متعلق به چارلز اسچوانز، انیماتور است که توانست با درآمدی بالغ بر 35 میلیون دلار در رده دوم قرار گیرد. جان لنون، آهنگساز و موسیقیدان (1987) با درآمدی بالغ بر 22 میلیون دلار در رتبه سوم قرار دهند.
اندی وارهولز ، هنرپیشه با درآمدی در حدود 16 میلیون دلار مارلون براندو 15 میلیون دلار رتبه چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.
براساس این گزارش، رتبه‌های بعدی به شرح زیر است: خالق کتاب ارباب حلقه‌ها جی ار تالکین 8 میلیون دلار، مارلین مانرو، هنرپیشه آمریکایی 8 میلیون دلار، جورج هریسون رتبه‌های ششم تا هشتم را دارندو دو موسیقیدان با نام‌های جانی کش و ایدوینگ برلین با درآمدی بالغ بر هفت میلیون دلار رتبه نهم و دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

عليرضا قربانی و آلبوم های جديد

آلبوم هاي «از خشت و خاك» ، «فصل باران» و «از بودن و سرودن»با صداى «عليرضا قربانى»تا پایان سال منتشر مي شوند .به زودي از عليرضا قرباني دو آلبوم موسيقي منتشر مي شود.
آلبوم «از خشت و خاك» با صداى «عليرضا قربانى» و آهنگسازى «صادق چراغى» تا پايان ماه رمضان منتشر مى شود.
در اين اثر اشعار فردوسى را به صورت تصنيف و در فضاى موسيقى سنتى اجرا مي كند. اين اشعار در دستگاه هاي دشتي، ماهور و همايون اجرا شده است.
در اين آلبوم از سازهايى نظير بالابان، دونلى، تنبور، دوتار و سازهاى كوبه اى كه به نوعى جزء سازهاى فراموش شده به حساب مى آيند، استفاده شده است.
آلبوم ديگر قرباني «فصل باران» است كه مراحل پاياني ضبط را پشت سر مي گذارد. اين آلبوم اولين اثر گروه خورشيد به سرپرستى «مجيد درخشانى» است كه قربانى خواننده آن است.فصل باران كه تمام قطعات آن در دستگاه همايون است، پس از عيد فطر منتشر مى شود. در اين آلبوم از اشعار مولانا، رهي معيري،شفيعي كدكني، فريدون مشيري و سعدي استفاده شده است.
تا پايان امسال آلبوم ديگري هم از اين هنرمند با عنوان «از بودن و سرودن» به بازار مي آيد .

ذوالفنون : اهالی موسیقی دست به عصا راه می روند

جلال ذوالفنون مانند بسياري ديگر از اهل موسيقي اعتقاد دارد برگزاري كنسرت براي تهيه كنندگان و دست اندر كاران توجيه اقتصادي ندارد و اجراي موسيقي در ايران دوران ركود به سر مي برد «برگزاري كنسرت براي تهيه كنندگان و دست اندر كاران توجيه اقتصادي ندارد. اجراي موسيقي در ايران دوران ركود به سر مي برد.»
جلال ذوالفنون در آغاز سال 2006 ميلادي به مدت دو ماه براي اجراي كنسرت به امريكا سفر مي كند. اما مدتي است كه در ايران برنامه اي اجرا نكرده است. ذوالفنون دراين باره مي گويد: «كنسرت گذاري در ايران آنقدر سخت و دشوار است كه ديگر تهيه كنندگان و اسپانسر ها به سختي مي توانند كنسرت برگزار كنند. وقتي هم كسي نباشد تا شرايط را براي هنرمندان مهيا كند، چطور مي توانند اجرا داشته باشند.»
او ادامه داد: «بيشتر اهالي موسيقي اين روز ها دست به عصا راه مي روند و تا زماني كه اين مشكل ها پا برجا باشد موسيقي رونق نمي گيرد. من هم ترجيح مي دهم به جاي اينكه به دنبال برگزاري كنسرت باشم، كتاب بنويسم و تحقيق كنم. اين كار با موانع كمتري همراه است. اوضاع طوري است كه هنرمندان ترجيح مي دهند خارج از ايران برنامه بگذارند.»
احتمال دارد در سفر امريكا، ذوالفنون اجراهايي نيز با برادران خواجه نوري به صورت كنسرت موسيقي تلفيقي داشته باشد.

چکناواريان و موتسارت

آذر ماه سال جاری همزمان با سالگرد تولد موتسارت، آهنگساز و پیانیست برجسته اتریشی ، در ایران برنامه های خاصی اجرا خواهد شد .

علی آیینه‌ساز، مدیر تالار وحدت تهران ضمن بیان این مطلب گفت : به مناسبت سالگرد تولد این نابغه برجسته موسیقایی، لوریس چکناواریان ، آهنگساز و رهبر ارکستر ، به مدت یک هفته با همراهی ارکستری متشکل از نوازندگان کشور ارمنستان به اجرای برنامه خواهد پرداخت . وی در خصوص علت عدم همیاری نوازندگان ارکستر سمفونیک در این برنامه گفت : این برنامه ها در آذر ماه انجام می شود و در آن زمان ارکستر سمفونیک خود برنامه هایی را در دست دارد که به همین علت نمی تواند گروه نوازندگان ارمنی را همراه بکند .

 


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()