فلوت سحرآمیز

تاریخچه موسیقی فیلم در ایران به زبان اسپانیایی
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ٢:٠٥ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٩
 

برای اولین بار است که تاریخچه موسیقی فیلم ایران به صورت جداگانه به زبانی دیگر جز فارسی منتشر می شود و از این که توانستم مقاله ام را در کتابی به نام سینمای ایران در این حوزه منتشر کنم خوشحالم و سپاسگزار دوستان و همکاران عزیزنم به ویژه خانم دکتر نجمه شبیری و خانم پروفسور کلارا ژانت سانتوس. 

این هم اطلاعات دقیق تر:

Cine Irani

سینمای ایرانی

سرپرست نویسندگان: کلارا ژانت سانتوس

ناشر: آیکون 14

280 صفحه، 20 یورو

این اولین باری است که کتابی دربارهء سینمای ایران در اسپانیا آن هم به زبان اسپانیولی منتشر می‌شود. این کتاب که زیر نظر پروفسور کلارا ژانت سانتوس منتشر شده است، سینمای ایران را در سال‌های پس از انقلاب اسلامی از ابعاد مختلف تاریخی، هنری و تحلیلی مورد بررسی قرار داده و دیدگاه‌های شماری از کارگردانان، سینماگران و کارشناسان ایرانی و اسپانیایی را در مورد آن پوشش داده است. فاطمه معتمدآریا، سمیه قاضی‌زاده، گیتا گرکانی و فرشاد زاهدی از جمله کارشناسان ایرانی و دکتر آلبرتو النا استاد دانشگاه کارلوس سوم، دکتر فرانسیسکو گارسیا گارسیا و ماریو راخاس از نویسندگان اسپانیایی "سینمای ایرانی" هستند.

مصاحبه با سینماگرانی چون داریوش مهرجویی، بهمن فرمان‌آرا و لیلا حاتمی، نگاهی به تاریخچهء موسیقی فیلم ایران و معرفی آهنگسازان، ارائه فهرست فیلم‌های تاریخ سینمای ایران از آغاز قرن بیستم تا سال ۲۰۱۲ و اطلاعات مربوط به فیلم‌های مرتبط با ایران و فرهنگ ایرانی از جمله مطالب این کتاب است.

کتاب "سینمای ایرانی" با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مادرید منتشر و طی مراسمی در ماه های گذشته در دانشکدۀ علوم ارتباطات دانشگاه کمپلوتنسه مادرید بطور رسمی رونمایی شد.


 
comment نظرات ()