فلوت سحرآمیز

سخنرانی ام در دانشگاه رم دربارهء زنان فیلمساز ایران
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ٢:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/٩
 

در ماه می امسال در دانشگاه رما تره شهر رم مقاله ای را با عنوان "زنان فیلمساز ایران بعد از انقلاب ایران و فمینیسم" ارائه کردم که خوشبختانه با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد که این هم خبر نسبتا مفصل ترش است. 

زنان فیلمساز ایرانی در  دانشگاه رم  

کنفرانس "سینمای معاصر زنان، فیلمنامه های جهانی و مفاهیم فراملیتی" طی دو روز در دانشگاه رم تره برگزار شد و در این کنفرانس سمیه قاضی زاده مدرس دانشگاه و  نویسندهء مجله فیلم، مجله بیست و چهار و سایت خبرآنلاین  دربارهء " زنان فیلمساز ایرانی بعد از انقلاب اسلامی" سخنرانی کرد. 

در این کنفرانس پژوهشگران و اساتید دانشگاه از کشورهای مختلف همچون ایتالیا، آمریکا، نیوزیلند، آرژانتین، ترکیه، کانادا، یونان و آلمان شرکت کرده اند که در روزهای 28 و 29 ماه می در این دانشگاه برگزار شد و قاضی زاده درباره پنج فیلمساز زن ایرانی خانم ها رخشان بنی اعتماد، پوران درخشنده ، تهمینه میلانی، نیکی کریمی و سمیرا مخملباف  صحبت کرد  که با توجه به شناخت ناکافی سینمادوستان جهان از فعالیت های زنان سینماگر ایرانی مود استقبال حضار و دانشجویان قرار گرفت.  

از جمله موضوعات مورد بحث در این کنفرانس می توان به " سناریوهای پیشگوی فجایع بشری در فرهنگ بشری"، "لابیرنت های هر روزه"، " سیاست های روایی در سینمای مستند زنان آرژانتین و برزیل"، سینمای زنان معاصر هند، سینمای زنان معاصر ترکیه، سینمای معاصر زنان نیوزلند، کارگردان متاخر انگلیسی و ایرلندی، سیننای زنان در عصر دیجیتال، زنان فیلمساز در یونان معاصر و... اشاره کرد.  

لازم به ذکر است که سال آینده این کنفرانس جهانی در ماه اکتبر در دانشگاه استونی بروکس آمریکا برگزار خواهد شد


 
comment نظرات ()