فلوت سحرآمیز

 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ٢:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٢/۱٢/۱
 

"هوشنگ کامکار":
اميدوارم انتخاب هيات داوران موسيقي سمبوليک نباشد
اميدوارم انتخاب فعالان موسيقي کشور، حال سمبوليک نداشته باشد.

گروه موسيقي "کامکارها" امسال براي اولين بار در جشنواره موسيقي شرکت کرد و هيات انتخاب اين گروه را شايسته عنوان فعال ترين گروه موسيقي کشور دانست.
"هوشنگ کامکار" سرپرست اين گروه در مورد اين انتخاب گفت: معرفي چهره هاي شاخص در موسيقي ايران اتفاق خوبي براي موسيقي است، هرچند که به نظر من همه اين انتخاب ها درست نيست. ظاهرا اين هم مانند برگزاري خود جشنواره ،حالت سمبوليک دارد ؛ اما به هرصورت دستشان درد نکند با اين اقدام باعث تشويق گروه ها وافراد مي شوند.

وي ادامه داد: همه اين اتفاقات خوب و ارزشمند در سايه داوري درست شکل مي گيرند. اميدوارم در اين انتخاب هم طوري عمل نشود که بگويند: چون اين گروه امسال ده تا سکه گرفته است، سال ديگر نبايد هيچ جايزه اي بگيرد. اگر واقعيت مد نظر هيات داوران باشد و مسائل حاشيه اي را در داوري آثار در نظر نگيرند، قطعا برگزيدن فعالان موسيقي ايران در يک سال کاري پسنديده خواهد بود. 
"کامکار" در پايان گفت: فکر مي کنم از آنجا که گروه "کامکارها" امسال براي اولين بار در جشنواره موسيقي فجر شرکت کرد، آن را به عنوان گروه برگزيده انتخاب کردند. اما متاسفانه  بايد بگويم هنوز در جشنواره فجرشاهد تاخيرهاي يک ساعته- که هيچ معنايي جز تلف شدن وقت انسان ها ندارد- هستيم و امور آن هنوز کامپيوترايز نشده است ؛ با اين وصف من فکر مي کنم تا اين نقايص برطرف نشود شرکت ما در جشنواره به صلاح نباشد.

تا سال آينده
برنامه هاي انجمن موسيقي ايران تعطيل شد
انجمن موسيقي ايران تا ارديبهشت ماه آينده برنامه اي برگزار نمي کند.

انجمن موسيقي ايران در آستانه ماه هاي محرم و صفر، برنامه هاي موسيقي خود را تعطيل کرده است  و تا ارديبهشت ماه سال آينده برنامه اي نخواهد داشت.
همچنين مرکز موسيقي وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي نيز تا پايان روز 22 محرم برنامه موسيقي را برگزار نمي کند.

"مسعود شعاري"به خاطر زلزله زدگان بم انجام داد :
قطعه "آفتاب"در "عدم"
"مسعود شعاري"، قطعه "آفتاب" را براي زلزله زدگان بم ساخت.

"مسعود شعاري "آهنگساز و نوازنده سه تار،ضمن بيان اين مطلب افزود: آلبوم "عدم " در حال حاضر مراحل پاياني ضبط را طي مي کند و قطعه "آفتاب" را که براي زلزله دگان بم ساخته ام در آن گنجانده شده است.
وي افزود: در اين آلبوم که به صورت سي دي منتشر مي شود، قطعات آوازي همراه با ارکستر سازهاي زهي از ساخته هاي خودم با تنظيم "کيوان مير هادي" آمده است. همچنين در قطعاتي که به موسيقي مدرن اختصاص يافته است، ارکستر سه تارنوازان به همراه گيتار الکتريک قطعاتي را اجرا کرده است.


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()