فلوت سحرآمیز

 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٦/۱۸
 

گروه موسیقی "زتون" جایزه موسیقی مرکوری را از آن خود کرد
گروه موسیقی "زتون" با کسب جایزه اول جشنواره موسیقی " مرکوی" شگفتی ساز شد.

روز گذشته در مراسم اهدای جوایز " مرکوری " گروه کوچک و ناشناخته " زتون" توانست در کمال ناباوری تمام جوایز را از آن خود کند و به گروه شگفتی ساز این جشنواره بدل شود.

سرپرست این گروه  "ویلیام هیل" با دریافت بالاترین امتیاز توانست گروهش را به عنوان برترین گروه  انگلیسی  معرفی کند. در طول شش هفته گذشته، آلبوم های این گروه توانسته بود مقام سوم فروش را کسب کند. سخنگوی این گروه با دریافت این جایزه اعلام کرد :  در هفته های آتی می تواند از گروه های استریتز" و " فرانتز فردینادز" پیشی بگیرد.

او ادامه  داد : هیچ کاری نمی تواند اینقدر هیجان انگیز باشد که یک گروه ناشناخته جایزه اول یک جشنواره معتبر را از ان خود کند . هرچند قطعا این خبر ، خبر خوشایند و خوشحال کننده ای برای تهیه کننده گروه نخواهد بود.

 شهرت و محبوبیت گروه " زتون " مدیون اجراهای زنده در تابستان گذشته و کنسرت های مختلف در فستیوال های معتبری چون" گلاستون بری" و " وی" است. فروش آلبوم " چه کسی زتون را به قتل رساند؟" در هفته اول از مرز شصت هزار دلار فراتر رفت و در هفته هی آخر به صد هزار دلار رسید.

" دیزل راسکال" و " داینامیت" برندگان دوره قبلی این جشنواره هر دو از فروش بالای آثارشان پس از دریافت این جایزه احساس رضایت کردند. گروه "ایندی "،" اسنو پاترول" و " سپاستین" نامزدهای این دوره  از جشنواره " مرکوری" بودند.

گفتنی است که جایزه موسیقی " مرکوری" به بهترین آلبوم سال گذشته که درکشورهای انگلیس یا ایرلند تولید شده باشد اهدا می شود. این انتخاب از بین تمام آلبوم ها با انواع مختلف سبک ها انجام می شود. هیات داوران این جشنواره را تولید کنندگان، منتقدین و روزنامه نگاران و هنرمندان موسیقی تشکیل می دهند.

توسط وزیر گردشگری پاناما صورت گرفت :
استفاده از موسیقی برای جذب توریست
وزیر گردشگری پاناما که خود از هنرمندان آوازهای بومی پانامایی (سالسا) است، تصمیم گرفته است برای جذب توریست، به اجرای قطعات موسیقی بپردازد.

 " رابین بلیدز" خواننده برجسته موسیقی سالسا، که به تازگی به عنوان وزیر گردشگری کشور پاناما انتخاب شده استف تصمیم گرفته تا برای جذب توریست بیشتر به این کشور از موسیقی استفاده کند. 

" بلیدز" در حال حاضر 56 ساله است . او در آمریکای لاتین به خاطر نوآوری هایش در سبک سالسا که اغلب با موضوعات سیاسی همراه می شود و همچنین اجراهایش در هالیوود به شهرت رسیده است. او از این هفته فعالیت خود را به عنوان وزیر گردشگری پاناما آغاز کرده است .

" بلیدز" در گفت و گویی با رویترز گفت: اگر آواز بتواند به جذب توریست به پاناما کمک کند، من در تمام شب ها می خوانم.

او که پیش از این در فیلم هایی چون" روزی روزگاری در مکزیکو" و " گهواره تکان خواهد خورد"  بازی کرده است، در مورد شغل جدیدش می گوید: با گرفتن این پست دیگر خیلی بعید است که بتوانم در پروژه های سینمایی حضور پیدا کنم مگر آن که اخراجم کنند. آنها پیش از این به من پیشنهاد بازی با " آنتونیو بانداراس" را در دنباله فیلم نقاب زورو دادند. من علاقمندم که بار دیگر با آنتونیو کار کنم اما در حال حاضر مشغول فیلمبرداری یک فیلم دیگر هستم.

به ندرت پانصد هزار توریست از پاناما به خاطر وجود جنگ های بکر و کانال پاناما دیدن می کنند. اما در شش ماهه اول امسال در مقایسه با سال گذشته، تعداد توریست ها بیست درصد افزایش داشته است. قرار است که که بلیدز در کنسرت هایش در مورد بی عدالتی و فقر بخواند. او دومین ستاره موسیقی آمریکا است که وارد سیاست شده است. پیش از این " گیلبرت گیل" نیز به عنوان وزیر فرهنگ در برزیل انتخاب شده بود. 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()