فلوت سحرآمیز

 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۸/٢۳
 

جشنواره موسیقی نواحی با تاخیر برگزار می شود

جشنواره موسیقی نواحی، امسال برگزار نمی شود و در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.هفتمین جشنواره موسیقی نواحی ایران که هر ساله طبق روالی مشخص در دی ماه در شهر کرمان برگزار می شد، امسال به اردیبهشت ماه سال آینده موکول شده است.
قرار است تا پس از برگزاری ششمین جشنواره موسیقی جوان در اردیبهشت ماه 85، هفتمین جشنواره موسیقی نواحی برگزار شود.

با توجه به مصادف شدن تاریخ همیشگی جشنواره موسیقی فجر با ایام محرم و صفر و زودتر برگزار شدن این جشنواره، تاریخ برگزاری دو جشنواره موسیقی نواحی و موسیقی جوان تحت الشعاع قرار گرفته است.

کنسرت پارسيان لغو شد

كنسرت گروه پارسيان به رهبري" مازيار ظهير الديني" كه قرار بود در روزهاي 29 و 30 آبان ماه در تالار شهيد آويني در دانشگاه تهران برگزار شود لغو شد.

در پي لغو كنسرتهاي متعدد به دلايل مختلف در دو ماه اخير كنسرت گروه زهي" پارسيان به رهبري" مازيار ظهير الديني" نيز لغو شد.
"ظهير الديني" با اظهار تاسف از اين روند علت لغو اين كنسرت را تعميرات تالار شهيد آويني ذكر كرد و اميدوار شد كه طلسم اين لغو كنسرت ها به زودي شكسته شود.

سمفونی نهم بتهوون دوباره اجرا می شود

تمرينهاي اركستر و گروه كر  از روز دوشنبه براي اجراي اين اثر اغاز خواهد شد و قرار است طي روزهاي 5 شنبه و جمعه 26 و 27 آبانماه مجددا  اركستر در تالار وحدت به روي صحنه برود .

زمان اين اجرا به صورتي اتفاقي پيش امده است و علي رهبري به همين دليل ديشب وارد تهران شده است . خوانندگان سلو همان خوانندگان قبلي اين اجرا خواهند بود .

بنابر بر گزارشهاي موثق به سايت هنر و موسيقي قرار است در يكي دو ماه اينده امتحاني از گروه كر و نوازندگان به عمل بيايد و قرار است بعد از اين امتحان سطح نوازندگي با حقوق اعضاي اركستر متناسب گردد و هيچ كس از اركستر اخراج نخواهد شد و تنها حقوقهاي اعضاي اركستر با توانايي هايشان تناسب خواهد داشت .

علي رهبري نيز پس از امدن به تهران در مصاحبه اي گفته است :اين كنسرت خيلي مهم است، چون اولين اجراي اركستر سمفونيك در حكومت جديد و وزير جديد است كه اميدوارم اثر خوب و هنري را به همراه داشته باشد. من معتقدم برگزاري كنسرت با وزير جديد و روي كار آمدن حكومت تازه بهتر و مهم‌تر است چرا كه باعث مي‌شود به وضع آينده اركستر رسيدگي شود.
 اين اجراهاي راس ساعت ۲۱ روزهاي ياد شده صورت خواهد پذيرفت .


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()