فلوت سحرآمیز

 
نویسنده : سمیه قاضی زاده - ساعت ۱٢:٢۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٥/٢/٧
 

موتسارت اتریشی ها ؛ محبوب انگلیسی ها

در نظر سنجی رادیوی انگلیس ، موتسارت به عنوان بهترین آهنگساز جهان انتخاب شد.
به گزارش رویترز، در مراسمی که به مناسبت دویست و پنجاهمین سال تولد موتسارت آهنگساز برجسته جهان، توسط انگلیسی ها انجام شد این آهنگساز اتریشی الاصل به عنوان بهترین آهنگسازجهان معرفی شد. امسال در سراسر جهان مراسم ویژه ای به مناسبت تولد این آهنگساز برگزار شده و هنوز ادامه دارد. انگلیسی ها نیز علاوه بر برگزاری اپراها و کنسرت هایی بر اساس قطعات موتسارت، اقدام به برگزاری این نظرسنجی کردند.


بنابراین گزارش بعد از موتسارت، بتهوون، آهنگساز آلمانی، الگا، آهنگساز انگلیسی و واگان ویلیامز محبوب ترین آهنگسازان از نظر انگلیسی ها هستند.
دراین میان کنسرتو پیانوی راخمانیوف به عنوان پر فروشترین قطعه موسیقی کلاسیک جهان انتخاب شد. همچنین در این نظر سنجی "جان ویلیامز" آهنگساز موسیقی فیلم به عنوان بهترین آهنگساز موسیقی فیلم برگزیده شد.

گاندی روی صحنه اپرا

اپرای رویال انگلستان برنامه آینده خود را به اجرای اپرایی بر اساس زندگی گاندی ، رهبر مبارز هندی اختصاص داده است.
به گزارش بی بی سی،  اپرای ملی انگلستان برنامه آینده خود را به ساخت و اجرای قطعات اپرایی بر اساس فرازهایی از زندگی گاندی اختصاص داده است.

مهاتما گاندی به سال 1919 در آفریقای جنوبی نظریه معروف مقاومت مسالمت جویانه خود را بنیاد گذاشت. او موفق ترین مجری این نظریه در عرصه عمل و مبارزه سیاسی بود.

فیلیپ گلاس آهنگساز نوگرای آمریکایی براساس سالهای اولیه زندگی گاندی اپرایی ساخته است که در فصل هنری آینده توسط اسن اپرا اجرا می شود.

این اپرا مبارزات صلح جویانه گاندی را در رهبری مردم هند در مبارزه برای استقلال از سلطه بریتانیا روایت می کند. مبارزه ای که در سال 1947 پایان یافت. تنها یکسال بعد بود که گاندی به دست یک هندوی متعصب به قتل رسید.

این اپرا به زبان سانسکریت  که زبان مقدس هندوان به شمار می رود ساخته شده است.

گیتار 299ساله گران ترین ساز جهان شناخته شد
گیتاری متعلق به سال 1707میلادی ، عنوان گران ترین ساز موسیقی جهان را به خود اختصاص داد.
به گزارش رویترز، در حال حاضر رکورد خرید و فروش گرانترین آلت موسیقی در جهان متعلق به گیتاری است که سال گذشته (2005) میلادی به ارزش 2/3 میلیون دلار فروخته شد ، اما طبق آمار سایت آنانوا،  این رکورد در خرداد ماه سال جاری تغییر می کند.


قرار است در این ماه یک گیتار که در سال 1707 ساخته شده است به مزایده گذاشته شود. پیش بینی می شود که این گیتار به قیمت 2/5 میلیون دلار فروخته شود.

موسیقی بیتل ها هم اینترنتی شد
ترانه های گروه " بیتلز " بر روی اینترنت قرار گرفت تا فروش آن لاین خود را آغاز کند .

به گزارش رویترز ، پس از سال ها امتناع از قراردادن آثار بر روی اینترنت ، مسئولان آثار این گروه موافقت خود را اعلام کردند تا این آثار بالاخره به صورت آن لاین روی اینترنت قرار بگیرد و فروخته شود.


نیل آسپینال ، مدیر ضبط آثار این گروه در مصاحبه ای اعلام کرد : " استودیوی وی در حال حاضر مشغول ضبط و صداگذاری مجدد آثار قدیمی این گروه است تا آنها را با کیفیت بالا به فروش برساند و در اختیار مخاطبان قرار دهد."


اجرای این طرح با همکاری شرکت" اپل " که متعلق به پل مک کارتنی عضو سابق این گروه است انجام می شود. فروش  آثار و ترانه های این گروه با فروش  کلی معادل 1/1 میلیارد دلار از رکورداران تاریخ موسیقی شناخته می شود.


 
کلمات کلیدی :
comment نظرات ()